laupäev, 12. jaanuar 2019

2019. aasta plaanid ja ideed

Okei, uus aasta on nüüd veidi aega juba kestnud ja ma olen mõtisklenud, et mida sellega pihta võiks hakata. Eelmisel aastal oli mul kaks suurt eesmärki ja maratonitreening haaras põhimõtteliselt 9 kuud minu elust. Sel aastal ma ei plaani maratoniks treenida nii selle tõttu, et ma ei viitsi ja see on minu meelest ikka veidi tüütu, aga ka selle tõttu, et mul lihtsalt pole motivatsiooni, et selle jaoks aega leida. Väljas on hiiglama külm ning mu elugraafik ei võimalda mul JJV trennides (või üldse eriti süstematiseeritud ajakavaga trennides) käia ning ma tean iseennast juba piisavalt, et ma üksinda ei viitsiks iialgi neid päris trenne teha, mis arengu tagavad, ja ma ei teaks ka, mida täpselt teha. 

Ehk siis ka selle aasta lubadus (kolmas kord ehk läheb õnneks?) - võtame selle sinise vöö ära? Jah, miks ka mitte. Sellele aitab kaasa praeguseks hetkeks kolm jitsiga seotud üritust, mis pole tavalised trennid: esiteks toimub veebruari alguses kolmas Eesti naistelaager, woo! Big up Laurale, kes seda enda südameasjana korraldab, see tuleb kindlasti vahva ja saab paljude väljamaalaste ja eesti tsikkidega rullida. Teiseks tuleb Eestit väisama üks kuuenda astme must vöö, kes annab mh ka Tartus seminari. Ja kolmandaks - broneerisin septembris nädala, et Sardiinias nädal aega jitsilaagris veeta. Võimlast tuleb suur posu inimesi ja kuuldavasti on see hiiglama lõbus ja seal on soe ja .. no kes see septembris ikka koolis käib? 
Isegi kutsadele ei meeldi lumi eriti, mulle meeldib veel vähem. 

Küll aga on mu huvi jiu-jitsus võistlemise vastu umbes sama suur nagu mu huvi .. molekulaarbioloogia vastu. Võib öelda, et julgelt umbes null protsendi juures. See jätab mulle üsna palju vaba aega, et võistelda muudes asjades. Korraks mõtlesin, et for giggles võiks end ka MMA-s proovile panna, aga mulle meenus üsna kiiresti, et mulle tegelikult ei meeldi rusikaga näkku saada. Ega teisi rusikaga näkku lüüa. Ilmselt pole siis realistlik :D 

Järelikult tundub, et võiks mõned jooksuüritused aastasse planeerida. Sõbrannaga lubasin, et kui ta läheb Maijooksule, lähen temaga kaasa, sest ma pole iialgi käinud ja kes ei naudiks siis hiiglasliku rahvamassi sees küünarnukiga kõhtu saamist. Samuti registreerisin mingis meeltesegadushoos end Vägilase jooksu Lähte etapile, kus 8 km peal on üle 30 takistuse. Super. Ei jõua oodatagi, hakkan praegu juba rippes olemist harjutama ja .. vahepeal ehk jooksma ka. 

Ma tahaks veel mingitel jooksudel osaleda, nii et pls aidake - mu kriteeriumid on peamiselt need, et see oleks lõbus ja et see poleks kuskil karup*ses nagu Saaremaa või Rapla. Samuti tunnen ma, et äärmisel juhul ühe poolmaratoni viitsin teha sel aastal, teised võiksid lühemad ja "kiiremad" olla. Kui kellelgi tuleb kohe midagi pähe, siis letmeknow, ma tunnen, et võiks ikkagi veidi seda kardiot ka teha ja kui ükski tulev võistlus mind ees ei oota (ja ei motiveeri viimaseks jäämise võimalusega), siis ma ilmselt jooksen ühe korra kuus. 

Kommentaare ei ole: