esmaspäev, 11. juuni 2018

Narva Energiajooks 21.1km

Sel korral otsustasin mustri murda ja sõitsin juba reedel Narva, et seal veidi ringi vaadata ja et laupäeva hommikul saaksin paar tundi kauem magada. Kuigi mu meelest autoga sõitmine on umbes sama põnev kui muru kasvamise vaatamine, siis hakkama ma sain ja usun, et see oli õige otsus. Narva kesklinn ja promenaad on imeilus, 10€ eest oli hostelituba küll ja veel ning hommikul magasin peaaegu sisse :D 

Aeg enne jooksu algust läks väga kiiresti, kuid ilma kiirustamiseta, väga mõnus. Ka TYSKi grupiga sai käed kokku lüüa ning treeneri kaasaelamine rajal aitas sammu küll kergemaks muuta. Stardikoridor oli väga kitsas ja läks ülesmäge ning mul läks 50 sekundit, et üle stardijoone saada. Pärast seda oli veel korralik mass koos, aga see oli täiesti okei, ei mingit sõelumist minult ja loodetavasti ei jäänud ma ise ka väga kellelegi ette. 

Jooksu esimesed 7-8 km olid suurepärased - samm oli kerge ning jooks oli täpselt see, mille jaoks tulin. Igal tänavanurgal kaasaelavad inimesed, live-kontserdid, tädikesed rahvariietes leelotamas, noored neiud tantsimas ja ergutamas. Erilise lisaväärtuse andis see, et alguses jooksime läbi Kreenholmi tehasekompleksi, mis on aastakümneid inimestele suletud olnud. Tahaksin kunagi sinna ekskursioonile minna, see tundus ikka väga lahe olevat (ma olen hiiglaslik lagunenud ja tühjade majade fänn olnud, ma tahan alati võimalusel neis ringi luusida). 


Kõige hirmsam osa oli aga ees - võin sõna-sõnalt kopeerida kirjelduse oma postitusest, mille kaks aastat tagasi Energiajooksult tegin: "Küll aga jäi sinna väga igav maanteelõik, kus jooksed kogu aeg sirget teed ja lehvitad aeg-ajalt inimestele, kes vastu tulevad ja eriti heal juhul sulle ka vastu lehvitavad. Siis tuleb pöördekoht ning tead, et sind ootab vaid sama pikk ja tüütu sirge lõik ja kuna oled rahvamassi lõpus, siis ei tule mingil hetkel enam kedagi vastu ja pead iseendale lehvitama ja motivatsioonijuttu tegema, et "jõuad ikka, mismõttes ei taha enam joosta"."
Narva on päris iluuuus

TÄPSELT sama oli sellel aastal ka ning sinna lõigule jäi ka minu rekordilootus taaskord, sest ma ei oska/suuda pikal sirgel lõigul kiirust ei hoida ega arendada. See on minu jaoks veidi nagu unenäos jooksmine, et enda meelest täiega pingutad ja vaatad kella, et tempo on 6:35 min/km. Pühataevas. Sellele rekordijooksu allaandmisele lisandus ka see, et 20km jooksust jõudsin ma kiloemeetripostideni 600m pärast seda, kui mu kell oli neid oodanud. Saad aru, ma suutsin kuidagi raja üle poole km pikemaks joosta. See on mingi 3-4 minutit. Andke andeks noh. 

Sel hetkel, kui ma mõtlesin, et suva, ma ei viitsi väga siin enam rühkida ja pisaraid tagasi hoida, siis võtsin joogipunktides väga vabalt - vett ja spordijooki ja vett ja kõnnisammu. Mõnus. Narva suur pluss on alati see, et joogipunkte on alati piisavalt ning vabatahtlikud on NII toredad. Tõesti hästi korraldatud üritus. 
Parim jooksutiim! Pilt: Argo Park. 

Kui see sirge lõpuks läbi sai, jäi 3km allamäge ja mööda ilusat promenaadi. Sai veidi hakata isegi tempot tegema ja jõudsin treenerile lehvitada ja naeratada ning viimasel sirgel jooksin veel mitmest inimesest mööda, kelle taga olin rühkinud. 

Suur oli mu üllatus, kui lõpuks tuli rada ainult 200m pikem (mis tähendas, et kas viimane km oli lühem või minu kell oli puhtalollakas) ning viimane km tuli eriti kerge jalaga... ja aeg tuli 02:07:33 .. ehk siis kui ma oleksin VEIDIKENEGI rohkem pingutanud, oleksin ju saanud tegelt oma 02:06 ju üle teha. Noh, woulda-coulda-shoulda-didn't. Sellel aastal on üks (või kaks) poolikut veel ootamas, äkki on isegi lootust midagi ära teha. 

Ühesõnaga - ise vedasin end veidi jälle alt, sest ma lihtsalt EI JÕUA niimoodi joosta, nagu vaim tahaks :D aga Narva jooks ise on täiega mõnus, kuigi ma ei tea, kas ma enam poolikut seal viitsin joosta, äkki lähen järgmisel korral vabatahtlikuks või lühikesele distantsile, kus on kogu aeg pidu ja pillerkaar. Ja võrreldes mu eelmise Narva jooksuga oli ajaparandus ikka 8 minutit ning pulss seejuures täpselt sama (kuigi tempo oli kiirem ning ilm päris palju soojem). 

Kommentaare ei ole: