pühapäev, 18. märts 2018

Raamat: W nagu Wolff

.. ehk samuti raamat president Trumpi valitsusajast. 
Ma pean siia vist kohe ette lisama, et ILMSELGELT pole ma ekspert ei välis- ega sisepoliitikas, juhuks kui ma olen jätnud miskise mulje endast kui intelligentsest inimesest. Nagu meie sõbrad Tussisööjate taskuhäälingust ütleksid: Ma ei tea mitte midagi mitte millestki :) 

Mul ei olnud tegelikult plaanis seda raamatut lugeda, kuid ta ilmus meile koju, sest mu peika tundis asja vastu huvi ja siis ma mõtlesin, et davai, kui hull see ikka olla saab. See oli päris hull. Ma jälgisin samuti neid USA presidendivalimisi poole silmaga nende toimumise ajal ja naersin algul teistega koos, et hahahhaah, see tuhkrut peas kandev oranži peaga mees küll presidendiks ei saa. Noh, the joke's on us, sest ta täiega sai presidendiks, kuigi ta on seniilne, rumal, kahtlase minevikuga ja täiesti süüdimatult ning tahtlikult ebapresidendilik. Muidugi ma arvasin neid asju ka enne selle raamatu lugemist, mistõttu oli päris mõnus lugeda raamatut, mis minu eelarvamusi juba kinnitas, kuid mul pole vist vaja põhjendada, miks ma sellise hoiaku olen võtnud - neid skandaale Trumpiga seoses on piisavalt olnud ning tuleb pidevalt juurde. 

Raamat ise on kindlasti ameeriklastele palju huvitavam kui minusugusele inimesele, kes ei tea isegi pooli inimesi, kellest seal juttu on. Siski päris huvitav lugemine ning ma tunnen, et mul on nüüd poliitika vastu veel suurem tülgastus - ausalt, mulle meeldib otsekohesus, mitte selline kahepalgeline lipitsemine ja seljataga rääkimine. Lasteaed, mis juhib riike. Super. Super maailmakorraldus :) 
Kommentaare ei ole: