pühapäev, 11. veebruar 2018

Raamat: N nagu Newport

Korra mõtlesin, et proovin saada paremaks ja asjalikumaks inimeseks saada ja võtsin käsile Cal Newporti eneseabi (??) või lihtsalt tarkuseraamatu Deep Work. Kõik trenniinimesed - see raamat EI RÄÄGI sellest BodyArti alaliigist, juhul kui te seda lootsite. 

Raamat tegeleb hoopis sellega, kuidas praeguses infoühiskonnas ja pealiskaudsuses hakkama saada, kui su tähelepanuvõime on umbes sama nagu kutsikal ja võitled pidevalt ADOS-ega (attention-deficit-ooh-shiny). See on kasulikum inimestele, kes tegelevadki erialaselt sellega, et peavad maadlema raskete mõtteülesannetega, kirjutama raamatuid või artikleid, kirjutama koodi või loovad lisaväärtust oma ettevõttele. Mina hetkel pole ükski nendest inimestest, nii et osa sellest raamatust lendas mul küll üle pea, AGA üldiselt olen ma nende asjadega täitsa nõus. Ma mäletan, et mind häiris väga see, et töötegemise ajal pidin ma pidevalt osalema mingitel bs-koosolekutel, kus kõik teesklesid, et on väga asjalikud ja teevad niiiiiii palju tööd, et tulevikus kõik parem oleks ja osalesid üldises circle-jerkis, mis lõpuks ettevõtet kuhugi edasi ei viinud. Pidevalt tegelemine e-mailide, koosolekute ja üldiste jauramistega tapab ära võimekuse keskendada oma päriselt tähtsatele ülesannetele ja see raamat aitab nii probleemi tuvastada kui välja töötada strateegiaid, et nö sügavat tööd paremini teha. 

Küll aga on mul üsna korralik vastumeelsus sellele, et uksest ja aknast tuleb infot, et "jätke kõik oma sotsiaalmeedia tarbimine maha, disconnect, vaadake inimestele silma ja suhelge vahetult". Las mulle jääb mu üks sõltuvus, suur tänu. Ma isiklikult olen näost-näkku suhtluses suhteliselt piinlik ja teen kehvasid nalju ja ei oska mingit väikevestlust arendada, nii et ma eelistangi vestelda internetis, kus ma saan ühte lauset ka kolm korda ümber sõnastada, et mitte kedagi haavata. 

Btw - EBA arutelu on veits ka lahti läinud, mina ei plaani ka sel aastal blogiauhinnale kandideerida ning seda mitmel põhjusel, millest peamine on see, et mind ei huvita. Ma ei saa üritusele nagunii minna (ja ei lähekski, sest nagu ma juba ütlesin, ma olen anti-sotsiaalne ja ei oska ja taha võõrastega rääkida) ning kaotada mulle ei meeldi, kuid hunnikut piima- ja valgutooteid ma ka võita ei taha. Easy game, easy life. 


Kommentaare ei ole: