pühapäev, 4. veebruar 2018

Jaanuari kokkuvõte

Üldiselt pole jaanuari kohta midagi halba väga öelda - trenni sai tehtud, tööd sai tehtud .. andsin endast ka parima, et korralikult puhata, aga see on vajab veel kohastumist. Huvitaval kombel tundub tõesti, et ma ei suutnud ka kahe kuu jooksul vedeledes end välja puhata ja on tunda, et keha ja vaim ei talu väga suurt ja pidevat pingutust. 

Tervise poolest oli aasta esimene kuu üsna huvitav - kuna tõstsin trennitaseme päris korralikult kõrgemale nii intensiivsuse kui kvantiteedi poolest, on tagasi mu vana sõber lihasvalu. Talutav, aga veidi tüütu. Vahepeal lisandus mulle harjumine uue silmapingega, mis tähendas seda, et paar päeva tuikusin ringi nagu vana külajoodik ja kõndisin vastu seinu.Selle vastu võitlen nüüd ekraanivabade õhtutega (nii palju kui võimalik) ning silmaharjutustega, tundub, et toimib, olen suutnud üsna sirgelt kõndida viimasel ajal. 

Niisiis - trenni tegin ka, peamiselt jitsi ja ühinesin taaskord TÜSKis JooksJõudVenitus kambaga, mis on vahepealsete aastatega väga korralikult arenenud, nii et väga motiveeriv on nendega koos trenni teha. Koos sisetrennidega (muuhulgas ka kaks väga retsi lõigutrenni) jooksin jaanuaris kokku minu jaoks päris muljetavaldavad 70km. Ideaalis võiks seda distantsi nüüd hakata iga kuu veidi suurendama, vaatame, kuidas keha vastu peab. 

Talvejooks või pangarööv? who knows

Jitsi tegin ka täitsa korralikult, seal oli nii päris maadlust kui kimonoga maadlust kui no-gis lukke ja kägistamisi. Lõbus, aga väsitav. Ma kardan, et something's gotta give ja eelmisel nädalal jätsin ühe jitsi juba vahele, sest tundsin, et see on õige otsus. Jooks on prioriteet numero uno ja peab seda aktsepteerima. Ühe korra käisin püstivõitluses ka ja pärast mõtlesin, et verine nina on küll märk kõrgematelt jõududelt, et hakka lõpuks jooksma, kui tahad maratonimõtteid mõlgutada. 

Täna oli selline huvitav päev näiteks, kus ma tunnen end vaheldumisi nagu WonderWoman ja laiskloom. Ärkasin kell 8:30, sõin kausitäie putru, kell 10:30 tegin uinaku, kell 12:30 jooksin pika jooksu ning kell 15:45 tegin teise uinaku. Kell 18:00 käisin toitumisloengut kuulamas ja tegin pärast seda ka 40 minutit jitsisparre. Ei saa üldse aru, mis toimub :D 

Jaanuaris lugesin läbi viis raamatut ning vaatasin ära 11 filmi, pole paha. 

Kommentaare ei ole: