pühapäev, 14. jaanuar 2018

Raamat: F nagu Faris

Nii, ausalt - ma ei loe pidevalt ainult ulmet ja populaarteadust, tegelikult mu selline guilty pleasure on lugeda kuulsate inimeste memuaare ja isiklikke lugusid. Sel korral valisin välja Anna Farise raamatu Unqualified, mille pealkiri võtab ka tema suhtumise päris hästi kokku; nimelt teatab ta kohe raamatu alguses, et ta ei ole kindel, kas peaks üldse raamatut kirjutama, sest ta ei tea üldse, mida ta teeb. 
Muidugi kirjeldab ta enda lapsepõlve, mis on klassikaliselt "oo, ma olin teistest nii erinev ja ei sobitunud üldse oma klassi ja mul polnud üldse sõpru ja üldse saate minuga täiega samastuda, sest ma olen ju täitsa tavaline inimene [ainult hästi andekas ja rikas ja kuulus]". Ausalt, ma olen omajagu neid koomikute "elulugusid" lugenud ja nad kõik üritavad väita, et nad olid kummalised ja sõbratud ja polnud iialgi populaarsed. 

Vahepeale tahaks küsida, et millal sai populaarseks see, et kirjutame oma memuaarid juba siis, kui ma olen alles keskeas või isegi mitte nii vana? Ma olen ikka harjunud, et memuaarid kirjutatakse vanas eas, kui on hiiglama palju lugusid rääkida. 

Nii, aga raamat ise - ma ausalt ei tea Anna Farisest väga midagi peale selle, et ta on mänginud paljudes filmides seda suurte silmadega juhmi tüdrukut ja ma lootsin, et ta raamat on naljakas. Mulle väga ei olnud, aga eks see on maitse küsimus. Minu jaoks kumas sellest raamatust läbi sügav ebakindlus ja (ligihiiliv) depressioon, aga see võib ka vabalt olla see, et kuna mul endal on vaimse tervisega mured, siis ma automaatselt eeldan, et kõigil teistel on ka. Küll aga läks raamat väga ruttu ning see oli huvitav, et Faris keskendus rohkem suhetele ja armastusele üldiselt, jagades enda erinevaid eksimusi ja loodab, et need aitavad kellelgi neid vigu vältida. 

Eriti vahva oli minu jaoks see, et ma mõtlesin eessõna lugedes, et oo, Chris Pratt kirjutas selle, kas nad on sõbrad. Pärast raamatut lugedes sain aru, et OK, nad on mingi mitu aastat abielus olnud :D
No ei suuda mina kõikide kuulsuste eludega kursis olla, mis teha. Kurva tooni lisas raamatule ka see, et see kõlab nagu armastuskiri Chrisile, kuid kahjuks lõppes nende abielu vahetult enne raamatu avaldamist. Mõnikord läheb elus ka nii. 

Ma ei teagi, kas soovitaksin seda lugeda .. kui midagi tõesti teha pole ning see on sinu teetass, siis muidugi, täitsa hea keskpärane ja lihtne lugemine. Muidu ei ole väga mõtet, sest midagi eriti uut ega põnevat siit ei leia. 

Kommentaare ei ole: