laupäev, 30. detsember 2017

Raamat: E nagu Ellenberg

Kuulge, kuulge. Ma lugesin taas läbi raamatu, mis pole  ulme! Juhhei!
Seekordne teos on Jordan Ellenbergi raamat How Not to be Wrong: The Power of Mathematical Thinking. Ma tean, ma tean - miks peaks keegi vabal ajal lugema raamatuid matemaatikast? Uskuge mind, ma olin ise ka veidi kaitsepositsioonil, sest halloooo - humanitaarklass! Aga vahel on hea uskumused endast kõrvale lükata, sest tegelikult matemaatikat õppides oli mul väga tore ja see raamat oli tõesti haarav. 

Autor on matemaatikat armastanud juba lapsest peale ning see kumab minu meelest ka raamatut lugedes läbi. Samuti on ta juba aastaid loenguid andnud ja selgelt mõelnud sellele, kuidas näited oleks piisavalt elulised, et ka minusugused lihtinimesed saaksid raamatust hea emotsiooni, isegi kui nad ei taha/suuda kõiki tehteid ja teooriat jälgida. Näiteks räägib ta statistikast ning p-väärtuse tõlgendamisest, loterii võitmisest, jumala olemasolu tõenäosusest (mis oli nii põnev teooria, et ma peaaegu hakkasin sellest vestlema jehoovatunnistajatega, kes mu ukse taha eksisid, aga nad olid juba liiga traumeeritud sellest, kui ma ütlesin, et ma ei sooviks igavest elu sel planeedil, sest people done goofed ja maailm on pekkis) ning sellest, kuidas aitab matemaatika igapäevast elu elada ning kuidas tegelikult on matemaatika meid ümbritseva maailma tsement ja pealiskiht. 

Eriti naljakas lugu selle raamatuga on see, et kui ma seda lugema hakkasin, tundusid näited väga tuttavad ja siis Goodreads andis teada, et tegelikult olen ma raamatu juba eelmise aasta alguses läbi lugenud. Mõtlesin siis, et topelt ei kärise ja lugesin korra veel, äkki jääb midagi sel aastal rohkem meelde :D 

Kommentaare ei ole: