laupäev, 9. detsember 2017

Blogijõul 9/12 - pildistamine

Mul on põhjus, miks ma ei kasuta sõna "fotograafia" - nimelt on see põhjus see, et mina ei ole kindlasti fotograaf ja selle tõttu mina pildistan, mitte ei tegele fotograafiaga. Minu jaoks see on oluline vahe just selles, et üks on minu meelest professionaalne ja teine on see, mida ma oma lõbuks teen. Mulle meeldib pilte teha, eriti teistest inimestest. Mu pildid pole kuigi head ja kindlasti ei plaani ma sellega iialgi raha teenida, aga kaamera taga meeldib mulle olla. 

See kõik oli preface sellele, et ma käisin täna Võimla noakaitseseminaril pildistamas. Mul oli täna kindlasti plaanis üks veidi pikem ring joosta (minu jaoks pikk nagu 10km) ning ma tundsin, et pärast seda ma sellist intensiivset asja ma peale ei tahtnud teha. Seminar ise toimus aga mu maja kõrval ja pakkusin välja, et tulen ja teen vähemalt mõne pildi. Ja APPI, kui raske see oli! Kõik rabelevad ja keegi ei püsi isegi murdosa sekundist paigal - suur osa minu piltidest on lihtsalt tagumikud või mingi udu, kus inimesed on pildistamise ajal liikunud ühest kaadri otsast teise. Kui inimesed juba maadlevad või maas võitlevad, siis suur osa piltidest on lihtsalt tagumikud. Päriselt ka :D 

Mul on niii hea meel, et see oli lihtsalt selline low pressure asi, sest ma tunneks ennast väga halvasti, kui keegi mulle selle pildistamise eest midagi tasuda tahaks. Ma olen küll sügav uskuja, et milleski sakkimine on ainult algus, et selles asjas veidi paremaks saada, aga teisest küljest ma olen ka perfektsionist. Nüüd sain aru, et uue töö saades läheb üks korralik objektiiv minu soovinimekirja. Kui oskusi saaks ka osta, siis need läheksid ka minu nimekirja :) 

Seminar ise oli äge ja kuna teistel piltidel olid ka võõrad näod, siis lisan vaid selle ühe pildi, mis mulle endale meeldib :D keegi püsis päriselt rohkem kui kaks sekundit paigal ja juhuslikult oli neil päris vägev nuga kaasas. Disclaimer: kedagi päriselt ei pussitatud. 


Kommentaare ei ole: