neljapäev, 7. detsember 2017

Blogijõul 7/24 - minu 5 laulu aastast 2017

Esiteks - tšau, Andra! Ma ei tea, mida sa mõtlesid täpselt, et ma võiks muusikast kirjutada, sest ma olen vist üks kõige muusikakaugemaid inimesi, keda ma tean, aga here it goes. 
Ma ei tegele tegelikut aktiivselt uue muusika kuulamise ega otsimisega, vaid kuulan järjekindlalt muusikat aastast 2012. Küll aga mõni laul ikka on, mille ma sel aastal avastasin (need kõik ei pruugi olla selle aasta laulud muidugi ja midagi eriti põrutavat siit ei tule), mis on mind läbi aasta saatnud. 

1) Hakkame kohe piinlikust otsast pihta - mulle meeldivad täitsa siiralt pea kõik hispaaniakeelsed bailando-laulud, mida raadiost kuuleb (ja vb ka ei kuule, vaid otsin ise üles). Kui ma ye olde time Hispaanias elasin, siis oli vähemalt selles mõttes väga mõnus, et ei pidanud häbi tundma, sest kõigile teistele meeldisid ka needsamad laulud! Selle aasta lemmiklaul hispaaniakeelsete lugude seast EI OLE "Despacito", vaid hoopiski Shakira laul "Me enamoré". Ma kuulasin seda laulu siis, kui aasta alguses projekti tarbeks seebikat tõlkisin ja see toob mulle siiani naeratuse suule. Jooksmise playlistis on see ka ning võtab alati sammu veidi kergemaks. #sorrynotsorry2) Juba aastaid on mulle meeldinud selline bänd nagu Glass Animals. Sel aastal tuli neil välja ka uus album, mille pealt kõik singlid järjest mulle meeldisid, kuid siiani kõige lemmikum on laul nimega "Pork Soda", sest see on täpselt sellise mõnusa vaibiga lugu, mida nt kõndides laulda. Olen seda aeg-ajalt ka Tasku keskuses kuulnud ja iga kord mõelnud, et jess, kellelgi on veel sama hea maitse. Let's climb the cliff edge and jump again. 


3) Rääkides lemmikbändidest, kellel sel aastal uus album tuli - QOTSA! Läbi aja on nende looming mulle päris südamelähedaseks kasvanud (alguse sai see sellest, et ma üritasin meeldida ühele kutile, kelle lemmikbänd nad olid .. tal on nüüd laps ja mitte minuga :D ) ja kui ma Raadio2-st seda singlit kuulsin, olin ma esimesest taktist alates täiesti armunud. Seda ei juhtu minuga eriti tihti, et ma autosõidu ajal haaran peika käest ja hüüan, et "aga KUULA SEDA instrumentaali" Kui järele mõtlen, siis pole seda ei enne ega pärast selle laulu kuulmist juhtunud. Samuti osa minu jooksuplaylistist, kui kiirendada on vaja. 

4) Paramore- Hard Times. Üldiselt Paramore on siiani pigem "meh" olnud minu jaoks, et võin neid kuulata küll, aga hiiglaslik fänn pole olnud. Kuid see laul võtab pmtst terve mu aasta kokku. Rõõmsa ja tempoka muusika all on peidus hunnik valu ja depressiooni. All that I want is to wake up fine. Jepjepjep. Muidu ka päris mõnus lugu mu meelest. 

5) Paar aastat tagasi ei oleks ma uskunud, et ma jõuan viienda looni ja pole veel räppi lisanud. Noorem mina raputaks praegu pead ja mõtleks, et minust on ikka täielik reetur saanud. Tegelikult võib asi olla lihtsalt selles, et mu lemmikud pole sel aastal väga palju uut kraami teinud. Küll aga on mind aasta jooksul saatnud püsivalt Astronautalise viimane album "Cut the Body Loose", kuigi see on juba omajagu vana. Ma ei oska isegi sealt parimat lugu valida, aga miks mitte näiteks see. Ma kohe tunnen vajadust ka mainida, et minu meelest see laulja on üks seksikamaid mehi üldse. Nende selle aasta Euroopa tuuri ma magasin maha, aga tahaksin neid küll laivis näha kunagi. Instant panty dropper, ausalt. 

Ma nüüd ei tea, kas see kellelegi midagi juurde andis, aga äkki keegi sai midagi uut kuulamiseks kõrva taha :) 

Kommentaare ei ole: