esmaspäev, 4. detsember 2017

Blogijõul 4/24 - minimalismist jõuluajal

Ma ei ole tõenäoliselt oma blogis sellest rääkinud, et mida vanemaks ma saan, seda rohkem tõstab minus pead minimalist. Eriti hästi seostub see praeguse jõuluajaga, kus teemad "mida kellele kinkida" sajavad sisse uksest ja aknast ning inimesi rusub mingi sundus kõikidele kingitusi teha, ükskõik mida, peaasi, et oleks kingitud - kuidas teised muidu teavad, et sa neist hoolid, eks? 

Ma mäletan juba kooliajast, kuidas need loosipakid mulle iialgi rõõmu ei valmistanud, enamasti olid seal ikka minu jaoks täiesti ebavajalikud asajd - küünlad (kuigi nüüd on mul mõnusate lõhnaküünalde üle muidugi palju parem meel), tassid, mingi jõuluteemaline kola. Ma päris ausalt jälestan kola - mingeid nipsasjakesi, mis lihtsalt seisavad ja tolmu koguvad, sest keegi on need kinkinud või et neil peaks olema "sentimentaalne väärtus". Ma pole muidugi ka mingi sisekujundaja ning olen näinud, et teatud elemendid teatud kodudesse sobivad väga hästi, aga mina ei oska sellist kodu kujundada ning see ei huvita mind samuti. Mu riiulid on üle kuhjatud raamatutest ning lauamängudest, kuid mul on väga vähe niisama seisvaid asju, sest ma viskan need lihtsalt ära või viin uuskasutuskeskusesse. 

Jõulude ajal on meil tavaks teha üks kokkusaamine ka suurema suguvõsaga - kõik kärgperelised saavad kokku ning aja möödudes on seal ka väga palju lapsi, sest minu pereliikmed panustavad Eesti rahvastiku kasvu vähemalt kolme lapsega (käes on mh ka aeg, kus ma saan aina rohkem küsimusi, et noooooh, aga millal sina siis ... hehehe). Igatahes, kuna igal aastal kaasnes sellega hiiglaslik segadus, kus kõik ütlesid, et nad ei tee kellelegi kingitusi ja lõpuks ikkagi oli jõuluvanal umbes neli prügikotitäit kingitusi, siis leppisime kokku samuti loosipakisüsteemis. Esimestel aastatel ma mõtlesin, et oo, äge, vaatan siis, mis ma üllatusena saan. Teate, mis ma sain? KOLA. Nüüd kaks-kolm aastat olen ma alati hinnapiiri arvestades ühe-kaks valikut välja vaadanud ja öelnud, et soovin seda. Kola pole rohkem saanud, küll aga teatripileteid, AHHAA keskuse kinkekaarte, looduskosmeetikat - elu on läinud märgatavalt mõnusamaks, kui oma soovidest valjuhäälselt teada anda. Sel aastal on minu sooviks Varjupaikade MTÜ-lt T-särk, mille pealt osa tulust läheb ka heategevuseks - kujunduse lasen salapäkapikul valida, sest nad on minu meelest kõik päris nunnud. 

Sel aastal ongi mul plaanis teha kolm jõulukinki - isale (loosipakk), emale ning elukaaslasele. Kõik. Sõpradega tahaksin ma pigem, et me kingiksime üksteisele aega ja võimalust koos olla ning seda mitte ainult jõulude ajal. Kas olete täheldanud, kui kiire kõigil kogu aeg on? Täiesti ausalt on aeg ja tähelepanu tihti parim kingitus, vähemalt minu meelest. Muidugi on mul väga hea rääkida, sest mul pole ühtegi last, neile vist peaks ikka kuuse püsti panema ja kingitusi tegema, aga mulle meeldiks mõelda, et ma ei läheks ka siis hulluks - me ei saa õnneks ka kunagi seda teada :) 

Küll aga tegin ma endale juba sel aastal väikse jõulukingituse ära, sest kui sa kedagi juba kingitustega armastama pead, siis ei tasu ka ennast unustada - Tartu Jõululaadal müüs Sandrelle enda tooteid ning kuigi ma pole ilu- ja elustiiliblogidega väga kursis, siis ta on mulle alati väga nunnu tundunud, samuti meeldib mulle panustada Eesti toodetesse, mis on looduslikud ja lõhnavad hästi. Valituks osutus mango ja magusa apelsini kehasuflee, mis mässib niiiiii mõnusasse lõhnapilve (mõnele võib liiga tugev olla, mulle täpselt paras) ning teeb isegi minu kiskuva ja kuiva naha vähemalt ajutiselt siidpehmeks. Küll aga minupoolne murekoht on see, et soovituslik on see avatuna kuu ajaga ära kasutada ning seda e ijuhtu lihtsalt mitte mingil juhul. Võin soovijatega jagada, tulge aga oma purgikesega ukse taha :P 

Igatahes, lühikokkuvõte - kui võimalik, ei tasu enda elu keeruliseks elada ja lihtsalt .. kui see jõulutrall tekitab rohkem trotsi ja stressi kui siirast rõõmu ja elevust, tasuks võib-olla välja mõelda, mis seda olukorda parandaks. Ma ise pakun, et vastus pole "rohkem kingitusi". Tarbime mõistlikult :)

Kommentaare ei ole: