pühapäev, 22. oktoober 2017

Blade Runner 2049

Nii - asi pole nüüd selles, et ma pole viimased pool aastat ühtegi filmi vaadanud. Spoiler alert: ma vaatan keskmisest inimesest kindlasti rohkem filme, aga kõik need ei tekita minus emotsiooni midagi kirjutada, sest ma kas a) jään kinos/kodus läpaka taga magama või b) unustan kohe ära, mis filmis toimus. Ja kui keegi mõtleb, et ma teen selle esimese punkti osas nalja, siis ei - absoluutselt ei tee. See on hardcore kvaliteedinäitaja, kui film algab pärast kella 17 ja ma EI jää selle ajal tukkuma. See on ka põhjus, miks ma eelistan päevaseid seansse kinos (see + tühjad saalid ja odavad piletid). 

Sel korral aga ütles peika, et tahaks väga uut "Blade Runnerit" vaadata ja ma lubasin, et absoluutselt lähme. Suur oli aga mu üllatus, et Tartus kõik KOLM kino, mis meil on, näitasid seda täpselt samadel aegadel. 3D on asi, mida ma pole nõus ka relva ähvardusel vaatama ja valisime siis koos aja reede õhtuks. Täielik edukuse retsept: reede õhtu (pärast mõnusalt pingelist töönädalat), film kestab peaaegu kolm tundi ja mu kõige rahulikum kolleeg ütles, et "see film on päris aeglane". AGA - ma ei jäänud magama ja film oli nii pagana hea. 

Ma mäletan hetkel, et mulle ei meeldinud esimene "Blade Runner" väga palju, ma isegi olen seda kaks korda näinud. Praegu ma küll arvan, et pigem olin siis ise noor ja loll ja ei osanud head asja hinnata. Noh, nagu need tüdrukud, kes meie järel saalist välja kõndisid ja ohkisid kooris, et "Nii igav, mitte midagi ei juhtunud terve aja ju!!". Mul oli peamiselt hea meel, et üle tüki aja sain näha filmi, mis on visuaalselt nii ilus, et igast kaadrist saaks postitusele illustreeriva pildi. Heli oli ka päris võimas ja minu meelest see film küll NII aeglane ei olnud, nagu arvata oleks võinud. Pinge oli päris korralikult peal ja kuigi film oli tõesti pikk, siis ma ei võtaks sellelt väga palju ära. Küll aga tänan ma ennast, et jõudsin seda kinno vaatama, sest suurel ekraanil on see imeline, aga kodus ma oleksin seda umbes nädal aega vaadanud, sest ma oleks enamvähem kogu aeg magama jäänud. 

Küll aga tuleviku osas tekitas see film veidi lootusetust küll, sest kui juba Ryan Gosling päris tüdruksõpra ei saa, siis mis lootust meil kellelgi teisel on? :)

Kommentaare ei ole: