kolmapäev, 22. märts 2017

Logan (2017)

Tegelikult samal päeval, kui käisin ka Get Outi vaatamas, planeerisin kohe kõvemat sorti kinopäeva ja läksin kohe "Logani" seansile edasi. Põhimõtteliselt oleks võinud lihtsalt istuma jääda, sest filmid olid järjest samas saalis ja isegi istekohad olid täpselt samad. Mõtlesin ikka, et veits imelik oleks seal niisama istuda ja vaadata, kuidas popkorni kokku pühitakse ja pealegi oli vaja kummikomme osta ohwait terviseblogi ... aaaamm. Ma ei mõtle midagi paremat välja - ostsime kummikomme.

"Logan" oli siiani kindlasti kõige tumedam superkangelasefilm, mida ma olen näinud. Tavaliselt Marveli filmid on ikka suhteliselt lõbusad mu meelest, aga see oli tõesti tume. Ja jube vägivaldne ka - mul on väga hea meel, et "Deadpool" selles osas teed sillutas ja tõestas, et saab ka K14 filmi teha (Eestis olid nii "Logan" kui "Deadpool" keelatud vaatajatele, kes on nooremad kui 14. Mis muidugi ei takistanud neid sisse hiilimast ja vanematega kaasa tulemast, sest "nad näevad ju kodus palju hirmsamaid asju internetist"). Võib julgelt öelda, et seda kõvemat piirangut oli ka väga julgelt kasutatud ja kui ikka sai teha stseeni, kus kellelgi lüüakse küünised läbi näo või lõigatakse mõni jäse küljest, siis seda ka tehti. Noh, mind vägivald ei sega, lasku aga käia. Lugu meeldis mulle ka, eriti selle tõttu, et ma ei vaata juba põhimõtte pärast kunagi treilereid ja ei tea pea iialgi, mida oodata (välja arvatud kõige viimane "Kiirete ja vihaste" treiler, mis on lihtsalt imeliselt halb ja ma olen seda mitmeid kordi vaadanud - link). Veidi etteaimatav oli, aga kaasahaarav vaatamine ikka.

See oli ka mu esmakordne kinokülastus, kus ma sekkusin lobisejatele vahele. Ma kannatasin väga stoiliselt 40 minutit filmist noormeeste halbu kommentaare filmile, kuni lõpuks võtsin end kokku ja küsisin ühe vaikse koha ajal, et "äkki tahate kohvikusse minna, kui nii väga rääkida soovite?". Pärast seda jäid noormehed tasa #ohsnaps


Kommentaare ei ole: