neljapäev, 30. märts 2017

Jõuksis ainult mehed?

Kuigi ma pole juba tükk aega spordist kirjutanud, ei tähenda see, et ma poleks sellest mõelnud ega seda teinud. Ma olen nüüd üritanud harjutada uut rutiini, kus ma lähen hommikul kella seitsmeks jõusaali, et seal tunnike ärgata ja veidi liigutada ning sealt otse tööle minna. See on väga õudne, sest ma olen hommikuti unine ja pahur - minu meelt ei rõõmusta ükski päikesekiir sel ajal. AGA elu nõuab ohvreid ning kui tahan õhtuti tööd teha või sotsialiseeruda (enamasti see esimene), siis pean katsetama vahepeal ka uusi lähenemisi. 

Igatahes sel nädalal ma olen olnud veidikene tõbine ja otsustasin maadlema mitte minna - sest ma olen hea trennikaaslane ja ei tule sind oma nohuse ninaga hõõruma. Selle asemel käisin kahes rühmatrennis, üks neist oli zumba, mis oli niii hirmus lõbus, et ma ilmselt lähen poole aasta pärast jälle. Täna aga käisin BodyPumpis, esimest korda sel aastal, väga väga raske oli, peamiselt vist selle tõttu, et mu vorm läheb aina kehvemaks. Või on see BP alatine võlu, et kui pikem paus jääb vahele, siis ongi raske? 

Mis on mõlema selle nädala (ja ka üldiselt aastatepikkune) kogemus näidanud - et rühmatrennides ma olen ümbritsetud enamasti naistest. Miks see nii on? Ma ei väida, et see on absoluut, muidugi mitte - ka jõusaalis on omajagu naisi (näiteks mina ise) ning kunagi mäletan, et keskpäevases zumbas käis alati üks vanem meesterahvas, kelle puusad liikusid kaheksa korda paremini kui minu omad. Siiski tundub reegel olevat see, et rauda pumpavad ikka tõsised mehed - samal ajal muidugi kas selfisid tehes või oma sõpradel end filmida lastes - ning rühmatrennid on nii östrogeeni täis, et raske on hingata. Mul pole muidugi naistega koos treenimise vastu midagi, nad on tavaliselt imeilusad ja heas vormis, aga millest see erinevus tuleb? Eesmärgilisest erinevusest - mehed tahaksid saada hästi suureks ja lihaseliseks ja seda ilmselgelt mingi pilates ei anna.. Samas naised tahavad ainult vormis olla, aga äkki jõusaal teeb sinust uue the Rocki? Ei saa ju olla, et naistele lihtsalt meeldib, kui neile ette öeldakse, mida teha? Kangitrennid nagu BP on kogu aeg pilgeni täis, mis tähendab, et tüdrukud ei karda kangi .. miks seda siis mitte jõuksis tõsta? 

Jitsis ma olen sellega arvestanud, et suurem osa treenijatest on mehed, kuid seal on aastatega olukord nii palju muutunud - ma olin umbes 9 kuud ainus tüdruk trennis ning praegu on meid tihtipeale trennis kümmekond!! Saab isegi partnereid vahetada ja puha! Samas jõusaalis on need protsendid minu meelest suhteliselt muutumatud, ma tunnen vist kõiki MyFiti jõuksineidusid juba nägupidi, aga mehed on kõik täitsa võõrad näod. 

Ma pole ka kunagi meeste riietusruumi sattunud, aga pls öelge, kas need on õhtuti sama täis kui naiste omad? Sest praegu üks väga suur põhjus oma trennide hommikuks vahetamiseks oli see, et õhtuti pole isegi ruumi oma varvast kuhugi maha panna ja kapi saamiseks pead ühe neeru maha müüma. Õudne. Õnneks saab loodetavasti varsti juba jooksma hakata - sest praegu on minu jaoks ikka liiga külm joosta :( Millal minust küll selline argpüks sai, ma ei tea. 

Nii palju küsimusi. Rääkige kaasa - palju te rühmatrennides mehi ja jõuksis naisi näete? 

2 kommentaari:

Mari ütles ...

Ma näiteks olen mõelnud mingi aasta+ aega, et peaks jõuksi minema, aga esiteks tundub mulle, et ma ei oskaks seal midagi teha ja teiseks tundub, et kui ma midagi teha ei oska, siis läheb selle kõige välja mõtlemise peale ilgelt kaua aega. Eksida mulle ei meeldi ja aega mul ei ole. Rühmatrennis on sesmõttes lihtsam - keegi teine on sinu eest kogu planeerimise ära teinud juba. Ma ei teagi, kas mehed on siis sellele musklipumpamisele pealelendamise asjus julgemad või mis. Eks neil on muidugi ka lihtsalt rohkem lihaskude, mida pumbata.

Agaaa, ma olen nüüd peaaegu nii kaugel, et kleebin ennast ühele sõbrale külge ja loodetavasti tulen lähemal ajal kah mõnihommik MyFitnessi hängima :)

See on muidugi ülioosom, et jitsis nii palju naisi on pidama jäänud. Ma reaalselt pean vahepeal meenutama, et millal viimati mõne mehega rullida sai :P

Anonüümne ütles ...

Pärnu MFis ikka naisi käib jõusaalis. Paar korda on isegi juhtunud õhtul selline lugu, et vabaraskuste alas ongi ainult naised. Ükskord veel mängis kõlaritest samal ajal Beyonce ka, nii et kuidagi väga girl power oli. Muidugi ma pean ma mainima, et Pärnu MF vabaraskuste alasse mahub maksimum viis inimest.

Aga see on muidugi õige, et mehi on jõukas ikka rohkem. Ja rühmatrennides väga vähe, mõni üksik.