pühapäev, 19. märts 2017

Get Out / Kao ära (2017)

Taustalugu - kuskil keskkooli lõpus/ülikooli alguses meeldis mulle väga õudukaid vaadata. Pärast seda ühel hetkel muutusin ma aga liialt araks ning nüüd vaatan iseloomu tugevdamiseks ühe õuduka aastas (2016. aastal oli see "Conjuring 2" ning 2015. aastal "It Follows", mõlemad minu meelest väga tugevad ja äärmiselt hirmsad filmid). Kuna õnneks on mul Eva, kes on nõus koos minuga kaaskannatajaks tulema, seadsime eile taas sammud kinno, et ära vaadata viimase aja kõige huvipakkuvam õudukas/thriller Get Out. Kuna ma järjekindlalt keeldun treilereid vaatamast, siis mul ei olnud õrnemat aimugi, mis saama hakkab - üldjoontes teadsin ainult seda, et tegu on rassismiteemalise põnevikuga. Kriitikud kiidavad, hinne internetis on kõrge - davai, lähme.

See oli minu jaoks päris põnev film, kohe algusest peale sellise veidi kummalise võnkega filmiga. Süžee poolest on tegu võrdlemisi naeruväärse looga, aga ma ei kurda üldse, sest pinget kandis film väga hästi. Lisaväärtus oli veel lisatud comedic value ehk üks tegelane, kelle põhiülesanne oligi nalja teha. Objektiivselt ma ei oska öelda, kas nali oli tõesti hea, aga mulle klappis. Põnevikuna oli olemas vana hea "aga kas tema teab, mis toimub?" "aga tema?" Hüpnoosi ma jätkuvalt ei usu, aga samas ma ei usu ka vampiiridesse ja kummitustesse, see pole mind iialgi takistanud filmi nautimast.

Küll aga pean kurvastusega tõdema, et õudne see film ei olnud ja seega on aasta õudukakastike veel täitmata. Ehk midagi päriselt kvaliteetset ja hirmsat suudetakse ka sel aastal kokku visata.

Kommentaare ei ole: