esmaspäev, 21. november 2016

Raamat, mis sind hirmutab

Selle pealkirjaga ma mõtlesin, et kumbapidi läheneda - kas valida mingi õudusjuttude raamat (see poleks väga keeruline, sest ma olen nii ara hingega, et ma kardan muuhulgas ka õudusfilmide treilereid, pimedust ning redeli otsast allaronimist) või lugeda raamatut, mis hirmutab mind sellega seoses, et äkki ma ei saa poolest jutust aru. Läksin seda teist teed pidi ning valituks osutus klassika: Stephen Hawking - A Brief History of Time


Õnneks läks sellega paremini, kui ma ootasin ning sain aru enamvähem 80% jutust, aga kindlasti on tegu raamatuga, mida peaks lugema aeglaselt, mõttega ning soovitatavalt mitu korda. Minu jaoks veidi infot oli juba tuttav varem loetud Carl Sagani kosmoseraamatust, aga väga huvitav lugemine oli siiski. Miks mitte vabal ajal mõtiskleda sellest, kuidas universum algas, kas see üldse kunagi algas, mis meist tulevikus saab ning kuidas läbi aja on inimesed aina rohkem selle saladusi avastanud. Kõik see paneb muidugi paratamatult mõtlema, kui palju jääb meile igaveseks mõistmatuks ning kui vähetähtsad me universumi mõistes oleme. Mu meelest on hea seda aeg-ajalt meelde tuletada. 


"That we live in a universe which permits life is remarkable. That we live in one which destroys galaxies and stars and worlds is also remarkable. The universe seems neither benign nor hostile, merely indifferent to the concerns of such puny creatures as we."

Kommentaare ei ole: