esmaspäev, 22. august 2016

Preemia? Preemia!

Ma ei tea, kuidas teiste inimestega on (sest ma oman hetkel ligipääsu ainult ühele ajule kahjuks), aga mulle meeldib end premeerida. Sellest veidi rohkem meeldib mulle teisi inimesi premeerida ja neile kingitusi teha ja asju jagada, aga olen aja jooksul õppinud ka ennast kiitma ja seljale patsutama, kui millegagi hakkama saan. 

Küll aga tekkis mul vahepeal küsimus, et millega teised inimesed oma saavutusi tähistavad? Kas tähistate? Kas see on ajaga muutunud? 

Näiteks ma olen lapsest peale tähistanud toiduga - koogid, torditükk, šokolaad. Kui ma sain vanemaks ja lugesin veidi (toidu)psühholoogia kohta ja kasvasin üldse veidi suuremaks, sain aru, et see pole alati kõige parem lahendus. Küll aga pole see harjumus mul täiesti kadunud, sest ka sel aastal olen tähistanud igat jooksuvõistlust sushi-deidiga: ühendan hea (taime)toidu ja hea seltskonna ja see on ikka päris mõnus :) 

Nagu olen ehk (kaheksasada korda) maininud, oli mu selle aasta suur plaan joosta maraton. Minu katkine põlv tõmbas sellele kriipsu peale, kuid enne seda olin juba broneerinud preemiaks lennupiletid Barcelonasse. ohsnapppp, nüüd maratoni ei jookse (üsna tõenäoliselt ei jookse ühtegi distantsi Tallinnas), aga reisi ilmselgelt ka ära ei jäta, sest ma tahaksin väga puhata ja heas seltskonnas aega veeta (tšau, Eva). 

Viimase paari aasta jooksul olen ma hakanud rohkem hoolima maailmast ja keskkonnast ja sellega seoses vähendanud oma tarbimist päris korralikult, mis välistab minu jaoks päris paljud preemiad, mis teistele ehk tavalised tunduvad. Miks peaksin ostma veel juurde spordiriideid, kui saan neid võistlustelt tasuta ja kõik spordiriided on ebardlikult kallid ((ja muidugi neid õmblevad tihtipeale alamakstud õnnetud inimesed ja ma ei tahaks seda toetada).  Tehnikavidinad mind ei huvita, riietepoodlemine tekitab frustratsiooni, ehteid ma ei kanna, toiduga ei saa kogu aeg end premeerida, sest see nullib kõik sporditegemise ära ... Keeruline, kas pole? 

Olgu, veidi laialivalguv on see jutuke täna, aga andke andeks - mul on väga stressirohked ajad ja pea on keskmisest rohkem pulki täis. Millega te end premeerite? 


Kommentaare ei ole: