esmaspäev, 11. juuli 2016

Raamat, mida oled kavatsenud lugeda

Tegelikult lugesin ka selle raamatu juba eelmisel kuul läbi, kuid pole vahepeal jõudnud sellest kirjutada. Igatahes - nimekirja järgmiseks valikuks oli Mirjam Johannese kirjutatud "Minu Toba. Sulgedeta indiaanlased". Päris ausalt olen tahtnud seda lugeda juba ilmumisest alates, aastal 2013. Põhjus on väga lihtne - raamatu autor on mu kursaõde, kellega koos me õppisime hispaania keelt ja kirjandust ning kes praegu Barcelonas pesitseb ja kellega loodetavasti septembris kohtuda õnnestub. 

Kunagi noorema ja naiivsemana oli ka minul unistus mina välismaale vabatahtlikuks maailma paremaks tegema, ise heaks inimeseks saama ja avastama, milles elu mõte on. Seda raamatut lugedes sain aru, miks see pole kõigi inimeste jaoks hea mõte. Ma muutusin päris kurvaks juba sellise vaesuse ja õnnetuste, segaduses ja tulevikulootuseta inimeste elude kirjeldust lugedes, ise seda kogedes oleks ma end ilmselt igal õhtul magama nutnud. 

Vähemalt oli lugemine kiire ja kerge, sain selle ühe päevaga lõpetatud, kuid mingit suuremat emotsiooni sellest ei jäänud. Ausalt öeldes pole mul ühegi "Minu ... " sarja raamatuga väga säravat lugemiselamust olnud, kuigi ma ikka igal aastal leian, et võiks mõne raamatu ikka läbi lugeda ka päris inimeste elamustest. Nüüd saan silma peal hoida, kuni Mirjami "Minu Barcelona" raamatukogus näppu jääb, loodetavasti saan seda lugeda enne ise selle mõnusa linna külastamist. 

Kommentaare ei ole: