reede, 3. juuni 2016

Raamat, mis kirjutati enne sinu sündi

Kui nüüd aus olen, siis suurem osa mu lugemisvarast kirjutati enne minu sündi, nii et valik oli võrdlemisi lai. Kuna loen vaikselt ka ulmekirjanduse auhindade võitjaid ja ulmeklassikat, ühendasin kasuliku meeldivaga ja valisin raamatuks Larry Niveni Ringworld. Muuhulgas on see raamat osa päris suurest seeriast, kuid ma usun, et ma ei hakka teisi raamatuid sellest seeriast lugema. Mitte et see mulle ei meeldinud, aga sellest kohe lähemalt. 

Kokkuvõtet raamatu sisust ei hakka ma tegema, ütlen ainult, et idee on raamatul täiesti imeline - suur maailm keset universumi pimedust, mis on selgelt ehitatud väga arenenud loojate poolt, kuid kes end (selles osas) ei näita ega ei anna endast märku. Tehnika poolelt on muuhulgas tulevikus slidewalks, mis tähendab, et sa saad olla kõige laisem mofo ja mitte kõndida, vaid lihtsalt tšillid ja kõnnitee viib sind ise soovitud kohta. Neil on lendavad mootorrattad ka! Oosom!

Raamatut on minu meelest keelekasutuse poolest suhteliselt lihtne lugeda, kuid dialoog oli ikka täielik segadus aeg-ajalt. Ma pole kindel, kes selle raamatu kujundusega tegeles, aga mul oli tihtipeale keeruline aru saada kes dialoogis täpselt rääkimas on. Raamatu suur lõplik selgitus (deus ex maxhina to the max) on minu meelest ka veidi segadusseajav, aga olgu peale, autoril on ikka loominguline vabadus.

Eriti lõbusaks teeb selle raamatu lugemise see, et mul tekkis küll vahepeal küsimus, et kas autor üldse mõnda naist oma eluajal kohtas ka, sest kõik need 2 naistegelast, kes seal raamatus figureerisid, olid .. seksinukud. Mitte midagi muud, ei toimunud mingit arengut ega tegelaskuju avamist, vaid lihtsalt "oo, sul on see teine kehaosa, mis ei ole peenis - jeap, jeap, jeap, ma kasutan sind seksiks."

Pagan, praegu tundub, et mulle see raamat ei meeldinud, aga tegelikult oli täitsa okei. Ideede lennukuse ja proosa poolest võib vabalt ulmeklassikas olla, aga polnud päris minu teetass. 

Kommentaare ei ole: