pühapäev, 15. mai 2016

Raamat, mille suudad ühe päevaga läbi lugeda

Disclaimer - ma tavaliselt ei loe krimkasid ega põnevikke ega mingeid jaburaid armastusromaane, sest ma ei taha neile enda aega raisata. Samas päris mitmed minu väga intelligentsed sõbrannad loevad põnevikke ja ei tunne, et see kuidagi ajaraisk oleks. Üldjuhul ma ei usalda ka sõna "bestseller", sest ma olen ju eriline väike lumehelbeke ja mulle ei saa meeldida samad asjad, mis kõigile. Aga tegin erandi ja see oli hea otsus. 

Raamatu "Tüdruk rongis" võtsin ette peamiselt selle tõttu, et selle põhjal vändatud film jõuab sügisest meie kinoekraanidele (naispeaosas GoT-st tuttav Khaleesi, awyea) ning tundsin, et pärast viimast matemaatilist ja statistikapõhist kirjandust ei teeks kergem kirjandus halba. 
Kergem kirjandus see tõesti oli ning lugesingi selle läbi põhimõtteliselt ühe ööga. Raamat oli mõnusalt kergelt kirjutatud, unustasin lugedes tihtipeale ära, et tegu pole eestikeelse raamatuga. Samuti oli see nii kaasahaarav, et ma tegin õhtusest jooksuringist tempojooksu, et jõuda rutem koju ja edasi lugeda :)

Mis mulle meeldis, oli see, et ükski tegelane polnud hea inimene - alkohoolikud, abielurikkujad, armukesed, vägivallatsejad, psühholoogiliselt kahjustatud tegelased tegidd loo palju põnevamaks, kui ma oleksin oodanud. 

Ühesõnaga kui otsida kerget ja põnevat viisi, kuidas paar õhtut veeta, soovitaksin seda küll. Ma kahjuks nägin "Gone Girl" filmi enne ning pole raamatut lugenud siiani, nii et võrrelda ma ei oska, samuti pole mul palju kriminullide lugemisega tegemist olnud, aga see raamat meeldis mulle küll. 

Kommentaare ei ole: