esmaspäev, 23. mai 2016

Blogiauhindadest

Viimasel ajal on mind taas vallanud väsimus. Mitte selline füüsiline väsimus, sellega on kõik väga hästi - ärkan täitsa varakult päikesepaiste peale, magamaminekurutiin on täiesti on point - kohe, kui õhtul voodisse lähen ja peika mulle pai teeb, jään poole raamatulehekülje pealt magama. Imeline, mul on väga vedanud, et saan praegu oma graafikut sättida nii, et 8 tundi und tuleks täis. Samuti ei tunne ma enam vajadust päeval lõunauinakuid teha, mis paar kuud tagasi olid veel suhteliselt igapäevased. 
Mu väsimus on pigem vaimne: ma ei taha enam kedagi näha ega kellegagi rääkida. Kui ma näen postkastis e-maili, tahaksin pigem pea ära pöörata, kui sellega tegeleda jne. Erandeid loomulikult on ning ka poolvõõrastega suudan väikevestlust (small-talki meelevaldne tõlge minu poolt) pidada küll, aga näiteks täna ma tunnen, et ma pigem TYSKi jooksutrenni asemel läheksin ja sörgiksin üksi, sest ma lihtsalt ei taha mitte sõnagi mitte kellegagi vahetada. Palav on ka ja kärss on kärnas, teate küll. 

Niisiis mõtlesin, et ma pole ka veel selleaastastest blogiauhindadest kõnelenud - kes üldse ei tea, millest jutt käib, siis 11.juunil jagatakse tublidele blogijatele auhindu ja korraldatakse pidu. Mu meelest väga vinge, et Marimell viitsis ja tahtis sellise asjaga tegeleda, samuti on mul kahju, et tavapäraselt langeb see üritus kokku veel kahe tähtsa asjaga minu graafikus: 11.juunil jooksen Narvas poolmaratoni (loodetavasti jooksen ikka terve maa läbi, see põlv on ikka kahtlane) ning 11-12.juuni on VÕIMLA pea-peatreener ja Eesti esimene must vöö sensei Aedma Eestis ja korraldab seminari. Esimesest päevast jään ilmselt nagunii ilma, kuid pühapäeval tahan kindlasti kohale minna ja minu jaoks kõlab marsruut Tartu-Narva-Tallinn-Tartu ikka äääääärmiselt tüütuna, eriti kuna mul pole pealinnas ööbimisvarianti ja ma ei taha mingit "avastame Eestimaad" trippi teha pärast seda, kui reede hilisöösel alles töövahetuse lõpetan. Sellest pole muidugi lugu, sest üsna tõenäoliselt ei võida ma nagunii midagi ja see on täiesti okei - ma kirjutan harva ja peamiselt enda tuttavatele ja iseendale, kuid kui keegi tänu sellele nimekirjale leiab, et ka minu väikesed ponnistused on huvitavad, siis tere tulemast, mul on hea meel :)

Blogisid lugeda meeldib mulle aga küll väga, nii et räägin siin põgusalt enda antud häältest; kõiki žanre ma muidugi ise ei jälgi, kuid midagi saan vast ikka kirja. 

Aiandusblogid - aialood.wordpress.ee; ilusad ilusad pildid ja asjalikud õpetused juhuks, kui ka kunagi rohenäpuks hakkan. Praegu veel piirdun aknalaua peal lehtsalati ja spinati kasvatamisega. 

Arvamusblogid - annan hääle ebapärlikarbile, sest mulle meeldib, kui asjad pole roosamannad ja arvamust ikka avaldatakse ka ebameeldivamatel juhtudel. Pealegi on postitused enamasti lühikesed ja mu tähelepanuvõime on päris lühike. 

Elu välismaal - diip kunstiinimene - kas või puhtalt tema väga põhjaliku raamatulugemisväljakutse eest. 

Elulised blogid - hääl läheb Nullkulu neiule - isegi kui minu jaoks on tegu päris ekstreemse lähenemisega, kattuvad meie arvamused päris paljust, lisaks on tema blogi mulle ka stiililiselt ilus vaadata. 

Ilublogi - 12 punkti Alma Natura blogile, sest looduslikust kraamist kirjutatakse vähe ja minu meelest ausaid arvustusi kirjutatakse ka liiga vähe. Väga tihti, kui ma otsin blogijate tagasisidet mingi toote kohta, saan ainult "aah, imeline, suurepärane, elumuutev", sest tegu ongi reklaampostitusega. Mul pole sellest infost kasu, aga AlmaNatura blogist on olnud. 

Kokandusblogid - ei saa kellelegi teisele kui Sandra Vungile oma häält anda, tema blogi on minu peamine inspiratsioon toitude tegemiseks. Minu jaoks väga edukas näide, et ka Eestis saab veganina lihtsalt ja lõbusalt elada. 

Kultuuriblogid - Ralfi filminurk meeldib samuti juba aastaid, osaliselt nt seetõttu, et ta on alati vaadanud kõiki filme, mille vastu ma huvi tunnen. Huvitav lugeda ka, kogemus ja teadmised on postitustes alati näha. 

Spordiblogi - loomulikult minu jaoks kõige raskem valik  - mul on tunne, et olen pea kõigiga sealt nimekirjast kuidagi tuttav, isegi kui vaid läbi interneti, aga ausalt ei andnud häält endale, vaid hoopis meie hetkel parimale MMA-võitlejale Ott Tõnissaarele, kes Delfis blogi peab. Selle mehe pühendumus ja kangekaelsus on mulle ikka väga suureks inspiratsiooniks olnud. 

Tervise-ja kaalublogid - poleks arvanud, et nii läheb, aga annan oma hääle Fitloorale. Eelmise aasta parima spordiblogija tiitliga ma pigem ei nõustunud, aga mulle meeldib tema mõnus vegan-elu ja tema suhteliselt mõistlikud lähenemised elule ja toidule. Samuti on tema üks neist, kes ei tee ennast avalikult maha, üritan seda nüüd selgitada nii, et keegi ei haavuks (ma ei tea, kas mõni selle kategooria blogija üldse seda loeb, aga siiski) - mulle ei meeldi lugeda, kui terve ja ilus inimene nimetab end paksuks või koledaks või kui kumab läbi, et tema terve elu koosnebki tema kaalualandamisest. Minu jaoks on see millegipärast väga eemaletõukav (vabalt võib olla selle tõttu, et ma siin üritan oma keha armastada ja see segab, kui minust 10kg kergem neiu ütleb, et ta kintsud on rõve paksud ja koledad - mis mina siis veel olen, eks). Absoluutselt õige märkus, et kaalublogi ongi sellise suunitlusega - jaa, muidugi on, absoluutselt, aga kaalu saab mu meelest ka kuidagi lõbusamalt alandada kui mingite pulbrite ja 500kcal paastupäevade ja detoxide ja muu jamaga. Ja Fitloora näitab, et saab, kuigi jah, ka tema blogi ma ei loe regulaarselt. 

Miina blogi sai saurusblogija hääle, (tšau, Miina, you're welcome), kuid uustulnukat ma vist ei lisanudki, sest ma pole sel aastal leidnud kedagi, kellele väga kaasa elada. 

Kokkuvõttes meeldib mulle nähtavasti lugeda blogisid, kus inimene 
1) oskab kirjutada - su sisu võib olla kuitahes tore, aga kui sa ei oska ortograafiat, ei tunne suure ja väikse algustähe reegleid ning kokku- ja lahkukirjutamisele mõtlesid viimati koolipingis, siis ei, ma ei loe mitte midagi, mida sa oled kirja pannud. 
2) oskab stiliseerida - ilusad pildid, lihtsalt loetav font, hele taust ; no pole nii raske. 
3) teeb asja hingega - mõtleb, millest kirjutab ja ei loo sisu ainult sisu pärast. 

1 kommentaar:

Miina ütles ...

Hahaa, saurusblogija Miina tervitab vastu :D