reede, 4. märts 2016

Veebruari kokkuvõte

Aasta teine ja kõige lühem kuu möödas. Huh. Seda võib nimetada ka minu "teen uusi asju" kuuks.

Kõige rohkem käisin jooksmas. jei! Ilmad hellitasid veidi rohkem ja sörkisin ka jooksulindil. See oli vanasti kõige igavam asi, mida ma ette suutsin kujutada, kuid praegu suudan lühikesed, 30-minutilised jooksud ikka ära kannatada, kuigi eriti lõbus see tõesti pole. 

Päris mitu korda tegin ka brasiilia jiu-jitsut, kuid kahetsusväärselt jõudsin ka sinna vähem, kui oleksin soovinud. Seda selle tõttu, et ühes maadlustrennis läksin nii kohutavalt katki, et tegin pikema pausikese ja ei julgenud kohe jitsiga riskida. Katki läksin ma selle tõttu, et ma ei oska kukkuda ja panin instinktist käe ette, mis lõi loomulikult mu küünarnuki pahupidi. Ka praegu, kolm nädalat hiljem, annab see teatud olukordades tunda. Väga tüütu. Samas trennis ka väänasin pahkluu välja ja üks neiu viskas mind eriti karmilt peaga vastu maad. Noh, polnud mu lemmiktrenn, ütleme nii. 

Jõusaalis ja kodus tegin ka mõned korrad jõutrenni, aga minu jaoks on nüüd jõusaalis suurte raskustega mässamine paariks kuuks otsas. Seda siis mitmel erineval põhjusel, aga kõige tähtsam on see, et pean hakkama rohkem jooksule keskenduma ning karm jõutrenn ei aita sellele kaasa. Jooksule aitab pigem kaasa lihasvastupidavus (väiksemad raskused ja rohkem kordusi), nii et läksin tagasi BodyPumpi tegema. See on ikka võrdlemisi tüütu, aga küll ma saan hakkama. Kui kodust välja ei viitsi minna, teen youtube'i taustal kergemat või raskemat lihastrenni. 

Küll aga tegin vist rekordi nende trennide numbriga, kus ma ühe korra käisin.
Näiteks käisin ma esimest korda üle aasta aja ujumas! See oli väga mõnus, aga samal ajal ka väga raske, sest ma ei oska üldse ujuda - lasen vaikselt koera ja konna ja tunnen, kuidas ülaselg aina rohkem pingesse läheb. Ma ei taha uppuda ka. Pole muidugi hullu, vähemalt teen midagigi. 
Samuti sain ühe korra käia lihashoolduses, kus avastaisn igasugu huvitavaid valusaid kohti oma kehas. Mmm, mõnus (tegelt ei ole). Märtsis tahan kindlasti ka massaaži jõuda, igatpidi kange on olla. 
Ühe korra käisin ka spinningus, see oli hommikul kell 9:30 ja NIIIIII raske. Õudsalt raske ikka. 
Ühe korra jõudsin venitama-joogatama ning ühe korra tantsima (sel korral, kui püksid ja särgi maha unustasin :D.

Kokkuvõttes täitsa asjalik kuu, kui nüüd keegi suudaks mind vabadel päevadel kinni siduda, et ma rohkem ja kvaliteetsemalt puhkaksin, läheks asjad ilmselt paremaks. Viimasel ajal kiusab mind püsiv peavalu ja üldine kangus üle keha. 

Statistikat siis ka: 
Kuu jooksul 26 trenni  ja aega treenimisele 25tundi ja 46 minutit. 
Polari andmetel tegin 426 675 sammu ja läbisin 273 km. 
Põletasin 58 039 kcal, neist trennidega 8888

Võrreldes jaanuariga siis tegin rohkem trenni, aga üldiselt olin laisem. Märtsis tulevad äkki paremad ilmad ja saab rohkem jalutada ja õues aega veeta. 

Kommentaare ei ole: