laupäev, 19. märts 2016

mmmm nagu massaaž

true story, käisin eile esimest korda elus spordimassaaži saamas. Ja see oli imeline.
Miks ma pole siiani läinud? Sest ma kardan meeletult kõdi. Mulle ei meeldi, kui võõrad inimesed mind puudutavad (eriti juukseid, see on juba omaette ooper, näiteks ei saa ka peika mu juukseid silitada ootamatult, vaid peab mind ette hoiatama), mistõttu massaaž polnud miski, mida ma mõtlesin, et üldse kunagi kogen.

Aga!
Aina rohkem tundsin ma, et keha on kuidagi kange ja väsinud ja mõtlesin, et miks siis mitte minna ja lasta end veidi rohkem mudida. Valisin Novus Therapy väga lihtsatel põhjustel - väikettevõtjaid meeldib mulle toetada, ma usaldan pigem füsioterapeute spordimasaaži jaoks (ja minu lõputute küsimuste jaoks), koduleht oli minu jaoks lihtne ja loogiline ning asukoht oli ka hea - minu jaoks on muidugi kõik asukohad head, kesklinna võlud.

Anna-Liisa ise oli nii meeldiv ja professionaalne, et mul ei tekkinud hetkekski kahtlust, et ta oskab kõik mu valusad kohad üles leida. Keskendusin rohkem jalgadele, et veidi saaks jooksusammu lennukust ka sisse (neljapäevane lõigutrenn andis säärtes ikka korralikult tunda), kuid tegelikult oli ülaselg tunduvalt rohkem pinges. Kontoritöö võlud, eksole. Ja tuleb välja, et veidi ka jitsivõlud, sest Anna-Liisa juures käib ka teisi jitsiga tegelevaid inimesi, nii et ta teab sellest alast ka füsioterapeudi vaatenurgast, ja see pidigi olema tavaline, et turjale ja ülaselga koguneb rohkem pinget, kui teiste spordialadega. Täiesti loogiline ka, sest pool aega me ju turja peal elamegi.
Saime rääkida peale lukumaadluse veel jooksmisest, muuhulgas ka maratonidest ja sellest, mida ma peaksin vaatama ja millega tegelema. Lihtsamad järeldused - minu hüpermobiilsusega ei peagi eriti palju venitama, pigem rullima (5x nädalas vähemalt) ja mudima. Selles mõttes joppas, et venitada mulle eriti ei meeldigi. Rullimine on nüüd kindlasti mul ajusopis olemas, pean selle kuidagi oma rutiini sobitama ka.

Peale massaaži saab ka füsioterapeutilist nõustamist ja kinesioteipimist ja vaadake üldse kodulehelt, mina igatahes soovitan, kui on aega ja rahalist võimalust enda jaoks midagi head teha :)

Ja üldse kõdi polnud ka! Ainult ühe korra jalatalla alt, aga kui sa oled inimene, kellel pole sealt kõdi, siis ma sind ei usalda ka.

Kommentaare ei ole: