kolmapäev, 7. oktoober 2015

Kuiv nagu rosin

.. ehk see sügis mulle üldse ei istu. Räägin veidi naistejuttu vahele.
Ma vb olen juba maininud, aga sel aastal olen järjekindlalt vahetanud oma kehatooteid loodussõbralikumate variantide vastu. Kevadel toimis imeliselt, suvel ka, aga selle sügisega on kõik paigast ära läinud. 
Viimati sain kuidagi üllatuslikult teada, et vaseliin pole looduslik, vaid naftajääk - mulle täielik uudis, ma ausalt öeldes ei olnud iialgi sellele mõelnud. Noh, viskasin oma 3 aastat vana maasikalõhnaga vaseliini minema ja soetasin Nurme Seebi hügieenilise huulepulga. Ja ausalt ütlen, et mul vist pole iialgi huuled nii katki olnud kui praegu. Tõesti. Ma ei saa naeratada, rääkida on valus ja kõik on kuiv ja kole. 
Šampoon hakkas ka otsa saama, muretsesin uue. GreenNature'i kohevust lisav šampoon. Imelise jõhvikalõhnaga, aga mulle jälle täiesti sobimatu - juuksed on täiesti pea ligidal ja ei hoia absoluutselt, samuti on juukseotsad elektrit täis, vaatamata õlile, mida juukseotstesse panen. Värv on ka kole, aga see on juba minu enda (ja päikesevaba suve) süü. 
Samuti on oma võlu kaotanud Turblissi turbamask, mis ei tee üldse midagi; sama lugu ka ökodeodorandiga, mis on sama kehv, nagu ta algusest peale on olnud. Ingli Pai näovesi on vist mõeldud kasutajatele, kes iialgi ripsmetušši ei kanna, sest minu pandasilmade vastu ei tee see igatahes midagi. Ka näokreem on mul praegu Loodusspa'st tellitud väga rasvane ja teoreetiliselt sobiv .. aga tegelikult ei tee ikka midagi.
Ja nüüd ma siin vaikselt kuivan ja pragunen ja ilmselt kahe nädala pärast olen juba nii vana välimusega, et te ei tunne mind tänavalgi ära. 

Nüüd on mu ees jälle sama dilemma - kas ma elan edasi nagu tavainimene ja eiran kõiki lõhna- ja vahuaineid, mis on šampoonides ja dušigeelides ja kannatan oma vaikse allergia all edasi? Või elan koledana? Või pole ma lihtsalt veel leidnud neid õigeid tooteid ja peaksin liikuma veel hinnaklassis ülespoole? Kas mul on üldse mõtet võidelda mingi ökonduse eest, kui ma ei suuda nagunii põgeneda säilitusainete eest toidus, värvainete ja toksiinide eest, millega töödeldakse riideid, kõige eest, mida leidub õhus? Kas olukord läheb talve tulekuga paremaks, sest organism harjub ära, või veel hullemaks, sest kogu aeg läheb külmemaks? 

Kui oskad soovitada mõnd tõesti head loodustoodet, siis lase tulla! :)

2 kommentaari:

Margit Partei ütles ...

Nahale aitaks äkki puhas kakaovõi või sheavõi? Internetist kindlasti leiaks, poodide kohta pole kindel.

kristel ütles ...

Ma praegu lahendasin selle asja näoõliga, vaatame, kas saan veidi inimese nägu tagasi või jooksevad kliendid varsti karjudes minema :D