pühapäev, 2. august 2015

Nädal 27.07-02.08

Päris keeruline on meenutada pühapäeva õhtul, et mida ma nädala aja jooksul tegin. Samas pole ma nii agar neiu ka, et kirjutada pärast igat trenni üles, et kuidas oli ja mis toimus. 


Esmaspäeval tegin mõnusa hommikusörgi, 5km, lebovärk. Tamme staadionil tegin kaks ringi jooksuharjutusi ka - põlve-sääretõstejooksud, ristsammud, hüpped. Võttis südame vähe kiiremini põksuma küll. Põlv oli valus ja mäletan, et tunne polnud eriti hea. 

Teisipäev oli üle tüki aja kahe trenni päev. Hommikul läksin lõpuks DeepWorki üle kaema, väga vinge oli. Ma eeldasin, et see on väga "teeme planku ja siis veidi selga ja siis oleme tunni lõpuni 20 minutit plangus edasi", aga minu üllatuseks see oli väga liikuv treening ja keskendus rohkem selja liikuvusele, päris palju oli kummardusi ja tõusmisi, kükke ja küljeharjutusi. Kõik harjutused olid tuttavad treeningutest, aga kokku oli see nii huvitavalt pandud, et ma ei oskagi kohe kirjeldada seda. Jooga/aeroobika? Küll aga mainin, et väga intensiivne värk, 45 minuti jooksul joogipausi ei tulnudki. Pole muidugi hullu, aga oleks ma ette teadnud, oleksin tossud ja veepudeli koju jätnud. 
Õhtul läksin üle mitme kuu jälle brazilian jiu-jitsut tegema, aah, see oli lihtsalt imeline. Läksin baaskursuse trenni, et neidusid oleks paarisarv, õppisime põgenema asendist, kus teine inimene on sul seljas ja üritab sind ära kägistada. Väga lõbus, sest minu enda baaskursusel oli see üks kahest teemast, mis mul vahele jäi :D nüüd siis lõpuks oskan. Trenni lõpus tegime kolm rulli ka, sain kõigi baaskursuse neidudega kätt proovida ja ei sakkinud! Kolmest kaks väänasin alistuseni, kuigi ühega oli ikka väga raske, ma unustasin juba ära, kui suure vihaga inimesed maadlevad. Samuti aitas tema peika teda õpetussõnu jagades, kui minu oma ainult naeris kõrval. Väga mõnus trenn igatahes, hea vaheldus on teiste inimestega koos treenida. 

Kolmapäev oli lihasvalu tõttu (ja pooleldi ka ette planeeritud) puhkepäev. Deepwork võttis mu seljalihased tõesti nii tugevalt läbi, et kolmapäeval võttis kummardamine pisara silma. Kahjuks see avaldas otsest mõju ka mu nõrgale alaseljale, nii et keskmiselt valusam ja lonkavam päev oli. 

Neljapäeval-reedel tegin jälle jooksuhommikud, vastavalt 6 ja 4,5 km. Midagi rohkemat polegi öelda, väga hästi ei läinud, kehvasti ka mitte. 

Laupäeval trotsisime ebaõnnepäeva ja käisime Setomaal uut kuningat valimas ja kaemas, et mis sealkandis ka toimub. Ma ise olen osaliselt seto ja selle kultuuriga tuttav, aga väga lahe oli ika. 

Pühapäeval ehk siis täna hommikul ärkasin ja nägin, et päike sirab taevas. See rikkus ära mu plaani pärastlõunal jooksma minna, ohkasin siis, sõin ühe banaani ja läksin kell 10 pikale jooksule. Oli jälle raske. Võtsin meelega aeglasemalt, lootusega, et äkki on siis lihtsam, et ei tapa end tempoga ära, aga paratamatult on juulikuu tööl raske olnud ja unegraafik on segamini ja eks kõik avaldab oma mõju. Tegelt kõik oli okei suurema osa ringist, kuigi tuul oli kogu aeg tugevalt vastu, väsitas ära. Viimased 4km tulid aga seevastu väga raskelt, pidevalt tahtsin kõndida ja vaim andis lihtsalt alla. Kehal polnud midagi häda, sest ma tegin vahepeal kükipeatusi, et põlved väga kangeks ei jääks (ma ei tea, kas teistel jäävad ka, aga mul küll), aga janu oli tugev ja koju suht .. roomasin :D 
Üllatavalt oli aga distants 18,5km, mis võib ka selgitada, sest ma enda arvates tegin distantsi ainult veidike pikemaks. Noh, jäin lõpuks rahule ja olen nüüd üle kahe tunni järjest jooksnud ka. Kokku 18,5 km ja 2:06, keskmine tempo siis 6:48 min/km. Pika jooksu kohta suhteliselt okei. 

Sel nädalal võtan vist veidi leebemalt, vaatan rohkem enesetunde põhjal. Ma ei näe praegu mõtet oma jookse veel pikemaks venitada, loodan, et päris päeval adrenaliin ja kaasaelajad viivad need viimased paar km ka ära :) nii et üritan hommikujookse teha natuke pikemaid ja pikka jooksu veidi lühemalt, et kogukilometraaž ikka veidi tõuseks sel nädalal ka. 

Ja lõbus faktike mulle - juulis jooksin 110 km. See on minu jaoks täiesti üüratu number! Väga väga uhke tunne on selle kohta vähemalt :) 

A mis sa sel nädalal tegid? 

Kommentaare ei ole: