kolmapäev, 17. juuni 2015

Toidulisandid ja võit-jess!

Ma ausalt pole vist iialgi midagi võitnud, peamiselt seetõttu, et ma ei osale kunagi mingites kampaaniatesl, millega midagi võita oleks võimalik. Sel korral aga loosis imetore hommikujooksa Liina välja High5 energiageele ja täitsa uskumatul kombel ma isegi võitsin need, superjess! :)

Mul on siiani energiageelide, valgubatoonide ja muu sellise kraami suhtes kahetine seisukoht. Nimelt on meil kodus päris palju valku ja erinevaid toidulisandeid tänu mu noormehe spordile (VÕIMLA ühine blogi leitav siit), nii et ma olen saanud erinevaid asju mekkida küll ja veel. Igapäevaselt võtan D-vitamiini ja kalaõli, kui meeles on. Kui kodus oli valgupannkoogisegu, tegime sellest pannkooke ning praegu ootab suur kotitäis maitsestamata valku, et ma teeksin kooki. Samas ma ei märganud kunagi, et kreatiinil, beeta-alaniinil, mingitel imetaastujatel energiabatoonidel oleks imeline mõju olnud ning teema kohta lugedes on seisukohad kahetised. Mina ise tegelen spordiga nii harrastaja tasemel, et pigem panustan päris toitu, mitte mingitesse võlupulbritesse. Valgubatoone ma sööks küll, kui nad ainult paremini maitseksid, pea kõigil, mida proovinud olen, on minu jaoks täiesti jäle kõrvalmaitse juures olnud (ja olen proovinud ikka paljusid eri firmasid), tore erand on siiani olnud PULSi šokolaadimaitseline batoon. Siiani on kõige paremad olnud minu enda tehtud batoonikesed, mida peakski ilmselt varsti uuesti tegema, kuid siis juba kohandatud retseptiga. Võidukotikeses oli ka üks High5 valgubatoon, nii et ootan selle maitset huviga. 

Küll aga olen tükimat aega olnud huvitatud erinevatest energiageelidest, mida pikematel jooksuotsadel võiks proovida. Varem mul neid mõtteid polnud, sest ma üle 10km eriti ei jooksnud. Nüüd pole pikematel otstel energiapuudust kurta olnud, peamiselt on see janu, mis sammu töntsiks muudab, kuid järgmisele plaanitud pikale jooksule (mis peaks juba 15km kanti jääma) eelnevalt plaanin geeli ära proovida, on näha, kas toimib ja kuidas toimib ja mis emotsioonid on. Nagu ma aru saan, siis energiageel on sama, nagu sööks enne trenni Snickersi ära, aga vähem mälumist. Snickersiga on küll trenn hästi toiminud, lootused on kõrged, samuti tunduvad esmapilgul maitsed olevat väga minu meele järele, st mitte liiga magusad. 

Küll aga selle võidu parim osa oli see, et ma sain veenduda, et hommikublogija Liina on tõesti olemas ja ta tundus täpselt sama numpsik, nagu mulje blogist on jäänud :) 

Ahjaa, targemad, kes oskab öelda, kas energiageel tuleks võtta enne jooksu või jooksu ajal, kui tead ette, et mingil hetkel hakkab jaks otsa saama? Kommentaare ei ole: