teisipäev, 7. aprill 2015

Kevadine jooksuhooaeg ?

Alapealkirjaks võib olla "Miks Kristel ei jookse?"

Töö tõttu ei võta ma osa sellel laupäeval toimuvast Parkmetsa jooksust, millest on veidi kahju, see oli mu esimene rahvaspordiüritus üldse ja jättis tugeva hea tunde sisse. Kahju on ka selle tõttu, et Kerli peab nüüd üksi jooksma, kogu aeg plaanisime, et lähme koos ja jookseme endal pildi tasku ja noh, peaasi, et viimaseks ei jääks. Aga peale nostalgia ja sõpruse pole mul eriti kahetsusi. 
Vahele jääb mul ka SEB jooks Elvas, sest (ptuiptuitpui) ma lähen Venemaale reisima, awyeaaa. Siin polnud minu jaoks isegi mõtlemishetke, sest võistlusi-jookse on jalaga segada, aga reisida alati ei saa. 

Kokkuvõttes võin öelda, et mul pole plaanitud ühtegi jooksuvõistlust veel selleks aastaks. Idee oli oma sünnipäeval Rakveres ööjooksul poolmaraton joosta, aga seda distantsi sel aastal pole. Lihtsalt emotsiooni jaoks võiks minna küll, eks ole näha. 

Üldse olen jõudnud sinna punkti, kus ma eriti ei taha enam jooksuvõistlustel osaleda. Ma oleks selline tore ja keskpärane, nagu ka eelmisel aastal, aga ma kardan, et ma poleks enam endaga rahul, mõtleksin üle, analüüsiksin üle, ootaksin endalt liiga palju ... ja kukuksin läbi. Ja milleks mulle seda stressi vaja, kui see kaaluks positiivse emotsiooni üle? Joosta mulle ilusa ilmaga meeldib ikka, aga jooksuüritustel pole enam seda võlu, mis eelmisel aastal. Ma nüüd tean, et suudan ja saan need asjad läbitud ja osaletud. Tõenäoliselt oma uusaastalubaduse täidan ikka, aga poolmaratoni jooksmiseks (eriti ilma suurema ajalise eesmärgita) ei pea ma tegelikult ju lühemaid otsi võistlustel jooksma? Eksju? Või pean? 

Ühesõnaga, jooksumott on suhteliselt maas ja olen väheke segaduses, et kuhu edasi liikuda ja mida teha. Aga kõigile mu toredatele sõpradele-tuttavatele, kes laupäeval oma hiilgavad hooajad lahti löövad, kerget jalga ja rõõmsat meelt!
Isegi kui te kõik esimest kohta ei saa, siis võidate ikka kõiki neid, kes sel hetkel kodus diivanil istuvad ;) 

Kommentaare ei ole: