laupäev, 4. aprill 2015

Avokaadotort

Kogu aeg ei jaksa ka trenni teha, nii et ma läksin vahepeal hoopis teise suunda ja tegin torti! 
Vestlus sõbrannaga oli enamvähem selline - "kas ma võin torti teha plsplsplspls?"
Ja noh, kes siis keeldub, kui pakutakse niisama torti. 

Retsepti aluseks võtsin selle lehe, kuid muutsin koguseid veidikene. Olen seda torti teinud juba paar korda ja tean, mis mulle selle retsepti juures rohkem ja vähem meeldib. Muudan pea alati avokaadode kogust suuremaks ja kondenspiima kogust väiksemaks. Samuti kasutasin sisse 15g želatiini, et ei peaks tegema sügavkülmatorti, vaid et tort püsiks ise püsti. Põhjas kasutasin ainult küpsiseid ja võid ja ei küpsetanud ahjus enam midagi - sest ma vihkan gaasiahjuga küpsetamist 
Selle retsepti põhjal sain kena 24cm läbimõõduga tordi ja pisikese südamekujulise tordi ka oma peikale. Pildil see nii hästi ei ole näha, aga tort jäi mõnusalt heleroheline ka. 

Sünnipäevale jõudes sõbranna küll ütles, et "waaait, sa pidid ju lihtsa ja lebotordi tegema", aga ausalt, see ongi niivõrd lihtne tort minu arvates - segad asjad kokku ja viskad külmkappi. Kondiitriks õppides ma olen ikka teinud torte, mis võtavadki 5-6h aega ja pidevat nokitsemist, ei iialgi enam.

fun fact - mu elu kiireim Napoleoni tort on 4 tunniga tainast kokkupanekuni. Esimesel korral võttis ainult kihtide kokkupanek mul üle tunni aja. 

Ma ütleks, et jee, see tort on tervislik, aga ega ta ilmselt ei ole. Ja alati ei peagi kõiges tervislikkust taga ajama minu arvates. Ega see kaks ampsu torti (ja paar lusikatäit kreemi valmistamise ajal) mingit pöördumatut kahju ei tekita ja patja ma igatahes ei nutnud, et ohnoes, suhkur. 

Ja maasikaid valisin poes nii, et nuusutasin iga karbitäit ja valisin kõige tugevama lõhnaga maasikad. Praegusel ajal juhindun sellest, et kui on lõhna, on ka maitset. Ja oligi veidike maitset! 

Minu arvates tuli täitsa armas välja, hea on teistele rõõmu valmistada. 
Kes koera saba ikka kergitab, kui mitte ise, aga enda arvates olen ma päris lahe sõbranna, keda omada - teen vabatahtlikult teistele torti, sest mulle tõesti meeldib ilusaid ja maitsvaid asju meisterdada. 

Jätan teid nüüd siia imetlema ja lähen vanni, homme saan juba oma väga leebest, aga maadlusrohkest nädalast rääkida! :) 

Kommentaare ei ole: