pühapäev, 22. märts 2015

Nädala kokkuvõte 16.03-22.03

Tegelikult oleks võinud nädala kokkuvõtte juba eile ära teha, sest nädalavahetus oli täiesti planeeritult superleboaeg! Aga noh, traditsioonid maksavad ka midagi. Esmaspäeval käisin jooksmas, tegin sellise mõnusa 8km ringi, keskmine tempo umbes 6:37, Endomondo on ikka selline võrdlemisi pirtsakas programm. Käisin Tähtvere spordipargis ja sinna jõudes oli piinlik, sest ma ei jõudndu sellest väikesest künkast üles joosta! Mis ikka, tegin pargis ühe ringi ära ja tegin kolm künkajooksu järele, eneseuhkus ei lubanud asja niisama jätta. Ilm oli imeline, piisavalt soe ja päikeseline, aga mitte ülipalav. Kokkuvõttes jäin rahule ja väsisin korralikult ära. 

Teisipäeval tegin plaani kohaselt jitsi. Sensei Aedma (Eesti esimene must vöö!) on praegu Eestit väisamas ja rääkis meile taaskord avatud kaitsest. Sain päris palju baasteadmisi uuesti meelde tuletada ja kuidagi üllatuslikult ma ei olnudki nii halb, kui tavaliselt! Tavaliselt drillide ajal toimub asi nii, et mind alistatakse hästi kähku ära ja lähen uuesti ära, aga sel korral ma isegi suutsin korralikult vastu seista ja isegi võitsin paar korda, mis tähendab, et avatud kaitse ja grillkana on miski, mis istub mulle paremini. (Grillkana tähendabki täpselt seda, mida sa ette kujutad, lamad seljal, jalad on kehale hästi lähedal, põlved laiali, veidi nagu kilpkonn oma kilbil, siis pöörled ja keerled ja keegi ei saa su jalgadest iialgi mööda)

Kolmapäev oli taaskord jooksupäev. Plaan oli lühem ja kiirem jooks, kokku umbes 6km tempoga 6:00, mis minu jaoks ongi kiire :D Endomondo pani muidugi korralikult võssa ja esimest kilomeetrit ei lugenud, aga minu arvutuste järgi läks täitsa okeilt, enamasti oli tempo ikka alla 6min/km. Võhma jätkub veidi küll, aga jooksuvorm ei ole mul eriti hea. Ma lihtsalt kipun väga üle mõtlema, et "oi, nii palju on veel joosta, võtan pigem veidi aeglasemalt", kuigi parem oleks vahepeal end rohkem tagant utsitada. Üksinda on nii lihtne viilida ka. Ahjaa, kolmapäeva parim hetk oli see, kui ma pärast jooksu veidi turiseise ja asju harjutasin, suutsin pea peal paar sekundit püsida! Kõverate jalgadega küll, aga ikkagi! Jee! 

Neljapäeval tegin MyFitnessis ringtreeningut jõusaalis, oli tavapäraselt hea. Mitte midagi ületamatult rasket, aga kõik suuremad lihasgrupid said vatti. Küll tegime kükke, küll rinnalt ettesurumist, küll sangpommiga harjutusi. Jätkuvalt on kõik mõnus minu jaoks, soovitan nii algajale kui edasijõudnule. Ringtreeningu hea osa on see, et treener päriselt pöörab tähelepanu sellele, mis tehnikaga sa asju teed. 

Reedel ületasin end ja suundusin hommikul BodyPumpi! Sel korral oli kava juba veidi tuttavam ja teadsin, et ei pea end nii väga tagasi hoidma. Kõik oli täitsa okei, natuke lisasin raskuseid juurde ka, kuid peamiselt keskendun ikka enesetundele ja tehnikale, et ma jõuaksin ikka kõik ära teha. Triitsepsi lugu on ikka niiii raske minu jaoks, oeh. See-eest läksid väljaasted päris hästi. Tõrvatilk oli see, et õlaloo ajaks oli saalis õhk nii otsas, et mul hakkas pilt vahepeal veidi eest ära minema. Seal on see koht, kus pärast kätekõverdusi peab kähku püsti tulema ja hakkama kangiga möllama - mina seal enam kiiresti ei teinud midagi pärast seda, kui nägemisväli äärtest mustaks tõmbus :D 

Laupäeval tegin 15h tööd ja täna puhkan õigustatult oma kangeid lihaseid järele. Homsest uue hooga. Nädal on üldjoontest täpselt selline, nagu ma tahaksin, ühe jõutreeningu võiksin küll jitsiga asendada, kui ajakava ainult võimaldaks. Ma nii kadestan inimesi, kes käivad ainult koolis ja saavadki õhtuti tegeleda asjadega, mis neile meeldivad. Mina tihtipeale lähen selleks ajaks tööle, kui teised juba trenni poole sätivad. Noh, mis ikka, tundub, et saan hakkama küll. 

Nädala toit: HotPoti krõbe baklažaan meekastmes. 
Nädala soundtrack: Glass Animals. Ükskõik milline lugu, näiteks see. 
Nädala emotsioon: energia. Kevadväsimus, ära mind sel aastal murra! 

Kommentaare ei ole: