laupäev, 31. jaanuar 2015

Toidujuttu

Päris kaua aega pole ma midagi asjalikku küpsetanud ja meisterdanud. Eile aga oli ühe mu kalli inimese sünnipäev ja panustasin enda poolt sefiiri- ja kohupiimakreemikorvikestega. 
Sellega oli muidugi igavene tsirkus, sest kolimise käigus asendus mu armas korralik ahi gaasiahjuga ja see on kondiitri jaoks täielik õudus - temperatuur on lihtsalt nii ebaühtlane pluss alt kõrvetab ära :(
Minu suurim mure oli aga see, et ma ei julgenud tükk aega seda ahju põlema panna, sest ma kardan veidi elavat tuld - paranoiline papagoi, mis teha. 
Igatahes läks korvikeste küpsetamisega täpselt nii, nagu kartsin, esmalt vajus tainas kõik üheks klombiks kokku, hingasin siis sügavalt sisse ja sepa kätega vormisin kuumast tainast kiiresti uuesti korvikesed. Järgmine mure oli see, et korvikesed kõrbesid alt juba ära, kuigi polnud kaugeltki valmis. 
Igavene häda, rist ja viletsus ühesõnaga. 
Aga kreemid tulid see-eest suurepärased, klassikaline kohupiima-vahukoorega ja sefiiri on gaasipliidil täielik rõõm keeta. Peale viisakalt granaatõuna, viinamarju ja hurmaad. 

Sünnipäevalaps tundus ka rahule jäävat ja mina olen täna päev otsa vaikselt külmikust sefiiri nosinud. Elu on lill!


1 kommentaar:

E4 ütles ...

Oi jaa gaasiahi vajab harjutamist. Ühel korral kõrbeb, siis oled targem ja järgmine kord tuleb ilusti välja. Aga kolmas kord kõrbeb uuesti :D nii see käib.