reede, 25. aprill 2014

Enesdistsipliin ja -arendus

Loen ma siin ka mitmeid blogisid vaba aja täiteks, eile sattusin peale sellele postitusele enda tahtejõu arendamisest ja sellest, et endale tuleb väljakutseid esitada. Täiesti nõus.
Ja siis selle blogi all oli umbes 30 kommentaari erinevatelt lugejatelt (sest see on kuulus ikkagi :D), kes lubasid siis igasugu asju tegema hakata.

Tegelt ei.

Nad lubasid a) trenni teha b) saia söömine ära lõpetada c) magusa söömine lõpetada d) trenni teha

Kõige selle juures ei näinud ma ühtegi vaimu arendamise lubadust - miks keegi ei taha nt lugeda päevas 15 minutit raamatut? Miks ei võiks olla väljakutse kas või "vaatan ühe TED talki päevas" või "loen kuu aega järjest iga päev ajalehte"
NOPE. Teeme ainult trenni ja lõpetame kommisöömise ära ja siis me oleme ilusad ja peast tühjad (minupoolne räige üldistus muidugi, vb nad muidu söövadki kommi raamatulugemise kõrvale).

Ja see enesearendamise teema on mulle ka viimasel ajal veidi olulisem - näiteks olen ma 13 päeva tegelenud iga päev 15 minutit hispaania keelega: lugenud lehti, vaadanud lugusid jmt. 15 minutit ei pruugi olla väga palju, aga see on rohkem, kui ma enne tegin.
Samuti meenus mulle selle jutuga kohe mu Kris, kes näiteks läbib oma raamatuväljakutset, kus ta võtab iga tähestiku tähele vastava autori, kellelt ta veel midagi lugenud pole. Suurepärane mõte ju.
Või näiteks mu "kastist-välja-vaatav" peika, kes õpib praegu žongleerima. Noh, niisama.

Mu point pole praegu see, et ma või need näited on kuidagi paremad kui teised, aga maailmas on niiiiii palju rohkem, kui ainult välimuse jälitamine. Ja magusasöömise lõpetamisest ma ei hakka üldse rääkima, see on mingi uus can of worms, mida ma ei taha praegu avada (aka kondiitriplikana on raske end järje peal hoida :D).

Mina igatahes nüüd otsustasin, et hakkan jälle rohkem lugema. Limiteerin oma sarjavaatamist ja Feissi-aega ning loen raamatuid. Soovitatavalt väljas sooja päikese käes. Sest peale tahtejõu on ka aju tegelikult treenimist vajav.

Stay zen, sõberid!

Kommentaare ei ole: